Adım Adım Malta Kayıt işlemleri

6 Adımda Malta Dil Okulu Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?


1. Adım: Okul ve Eğitim Programı Tercihi

malta dil okulu araştırmasıMalta’da İngilizce dil eğitimi konusundaki hedefleriniz ve ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurarak, kriterlerinize, bütçenize, eğitim ve İngilizce seviyenize göre en uygun Malta dil okulları, eğitim programları ve yaşam stilinize en uygun konaklamalar, Malta’da yaşamış veya Malta dil eğitimi almış Dilokulumalta.com eğitim danışmanları tarafından sunulur. Size sunulan programlarda en çok dikkat ettiğimiz husus, eğitiminiz süresince karşılaşabileceğiniz tüm masrafların size önceden bildirilmesidir. Bu sayede İngilizce dil eğitiminiz boyunca sürprizlerle karşılaşmayacağınız, kriterleriniz ve bütçenize uygun en ideal Malta dil okulu seçimi yapılır.

2. Adım: Karar ve Kayıt

malta dil okulu kayıtMalta’da ingilizce dil eğitimi için okul ve ingilizce kursu programı tercihi yapıldıktan sonra kayıt aşamasına geçilir. Malta dil okullarına kayıt yaptırmanız için;

  • Online Kayıt Formunun doldurulması,
  • İngilizce kursu almak istediğiniz sürenin belli olması,
  • Malta dil okulunda ingilizce kursuna başlayacağınız tarihin belli olması ve
  • 200 Euro* ön kayıt ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Malta dil okullarına kayıt yaptırdığınız aynı gün içerisinde, seçtiğiniz malta dil okuluna kaydınız yapılır. Malta dil okulundan kaydınızın onaylandığına dair “okul kabul belgesi” (Letter of Acceptance) gelir gelmez size telefonla onay bilgisi verilir ve bir sonraki adımda yapılması gerekenler tarafınıza bildirilir.

* Ön kayıt ücreti olarak ödenen 200 Euro kesinlikle ek ücret değildir. Toplam eğitim ve konaklama tutarından düşülmektedir.

3. Adım: Malta Vize Başvurusu

malta vize başvurusuMalta vize başvuruları 30 Mart 2009 tarihinden itibaren İstanbul’da açılan Malta Konsolosluğuna ait Malta Vize Başvuru merkezlerinde şahsen yapılmaktadır. Malta vize başvurusunun şahsen yapılmasının nedeni, başvuru sahiplerinden dijital parmak izi ve dijital biometrik fotoğraf alınmasıdır.

Malta vize başvurusu için Malta Vize Başvuru Merkezlerinden randevu alınması gerekmektedir.

Malta vizesi için pasaportunuz, 2 adet fotoğraf ve Malta’da bulunduğunuz süre içerisinde masraflarınızı karşılayabileceğinizi veya bir başkası tarafından karşılanabileceğini ispatlamanız gereklidir. Malta vizesi ile ilgili detaylı bilgiyi Malta vizesi sayfamızda bulabilirsiniz. Bknz. Malta vizesi.

Malta vize başvurusu işlemlerinizde yanlış form doldurmanız ve/veya eksik evrak vermeniz Malta vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Bu sebepten dolayı Malta vize başvurularında profesyonel destek almanız tavsiye edilir.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun; DilokuluMalta.com eğitim danışmanları malta vizesi başvurunuz için formları hazırlar ve Malta vize başvurusu için randevunuzu alır. Size kalan başvuru günü belirtilen saatte Malta Vize Başvuru Merkezinde olmak olur.

4. Adım: Ekonomik Uçak Bileti

malta uçak biletiMalta vize başvurunuz yapıldıktan ve vizeniz onaylandıktan sonra, gideceğiniz tarih ve süreye göre en uygun ve en ekonomik uçak bileti araştırması yapılır; bilet fiyatları tercihinize sunulur. Uçak biletlerinin iadesi olmadığı için, biletiniz Malta vizeniz onaylandıktan sonra alınır. Ekonomik uçak bileti bulabilmek için erken kayıt yaptırmanız ve erken vize başvurusu yapmanız önemli bir faktördür. DilokuluMalta.com size gideceğiniz döneme göre her zaman en uygun ve en ekonomik uçak bileti sunmayı prensip haline getirmiştir. Unutmayın! Ekonomik uçak bileti fiyatlarından faydalanmak için 90 gün önceden vize başvurusu yapma hakkınız bulunmaktadır. DilokuluMalta.com direk uçak bileti satışı yapmamaktadır, sadece size en uygun Malta uçak biletini bulmak ve tavsiye etmek için ücretsiz hizmet sunar.

5. Adım: Evrak Teslimi ve Oryantasyon

evrak teslimi ve oryantasyonMalta vizeniz ve Malta uçak biletiniz alındıktan sonra tüm işlemler son bulur ve size özel dosyanız hazırlanır. Bu dosya içerisinde Malta’ya seyahatiniz boyunca ihtiyacınız olan tüm evraklarınız bulunur. Dosyanız size teslim edilirken; sizlere valiz hazırlığı, Malta hakkında, iklimi, yaşam koşulları, yurtdışı çıkış prosedürleri, check-in işlemleri, pasaport kontrolü ve Atatürk ve Malta Havaalanında ki diğer tüm ayrıntılar tek tek sizlere anlatılmaktadır. İlk kez yurtdışına gidecek olanlar içinse bu bilgiler çok daha da detaylı olarak anlatılmaktadır. Ayrıca Malta Havaalanının ve Atatürk Havalimanının krokileri de oryantasyon sırasında sizlere verilecektir. Oryantasyon sürecinde adım adım Türkiye’den çıkıştan itibaren Malta’daki dil okulunun konaklamasına yerleşinceye kadar neler yapacağınız sizlere anlatılır. Dilokulumalta.com‘un yurtdışı eğitim danışmanları daha önce Malta’da bulunduğu veya Malta’da dil eğitimi aldığı için, Malta ile ilgili aklınıza takılabilecek her türlü soruyu kendilerine sorabilirsiniz.

6. Adım: Eğitim Süresince Destek

malta dil eğitimi destekUçaktan inip Malta’ya ulaştığınız andan, eğitiminizi tamamlayıp Türkiye’ye döneceğiniz ana kadar DilokuluMalta.com büyük küçük her türlü sorununuzu çözebilmek için eğitiminiz süresince sizlere destek vermektedir. Bunun için dosyanızın içerisinde bulunan acil iletişim numaraları ya da mail ve online ulaşım tercihlerinden biri ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğitiminiz devam ettiği sürece, tüm okul işlemleriniz, konaklama ihtiyaçlarınız, malta dil okulu uzatma işlemleriniz, uçak bileti değişikliği, banka işlemleri gibi tüm konularda fikir ve destek alabileceğiniz bir destek hattımız mevcut.

Leave A Comment

Yeni İçerikleri Kaçırmamak İçin Bültenimize Kayıt Olun

Kampanya ve yeni makaleler için sizi bilgilendireceğiz.

Üye olarak Gizlilik Politikamızı ve KVKK Aydınlatma Metnini kabul etmiş sayılırsınız.