Malta’ya Gitmek İçin 8 Neden

Malta’ya gitmek için 8 neden sıralamadan önce sizi şunu söyleyelim; kumsalları, havası, tatil köyleri, uygun fiyatlı seçenekler sunması derken Malta’da dil okulu okuyanlar için adeta fırsatlar cenneti. Malta’da İngilizce dil eğitimi alırken yapılacak o kadar çok aktivite var ki İngilizce öğrenmenin yanında çok iyi tatil yapmanın zevkini de yaşayacaksınız. Yıl boyu katılacağınız etkinlikler, festivaller, rengârenk sokaklar görmek için inanılmaz fırsatlar var. Bu yüzden Malta’da İngilizce dil eğitimi almak dışında Malta’da gezmemek için hiçbir sebep yok. Sizler için Malta’ya Gitmek İçin 8 Neden yazımızda muhteşem etkinlik ve festivalleri sıraladık.

İşte Malta’ya Gitmek İçin 8 Neden:

1.Holy Week ve Paskalya

Malta’ya Gitmek İçin 8 Neden

Holy Week ve Paskalya Malta’da en önemli dini etkinliktir. Acı Çeken Meryem Ana heykeli Valletta ve birçok şehir merkezinde gezdirildiği törenin son günü Paskalya Bayramı’dır. Güneş battıktan sonra fener alayı düzenlenir ve kiliseler süslenir. Malta’da İngilizce dil eğitimi alıyorsanız bu etkinliğe mutlaka şahit olmalısınız.

2.Malta Uluslararası Havai Fişek Festivali

Malta’ya Gitmek İçin 8 Neden

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Malta Uluslararası Havai Fişek Festivali Valletta, Mqabba, Gozo ve Floriana ‘da farklı günlerde düzenleniyor. Havai fişek severlerin kaçırmadığı festivalin her şehirdekine katılmak mümkün. Geceye saçılan mükemmel Malta Uluslararası Havai Fişek Festivali’ne katılın.

3.Medieval Mdina Festivali

Malta’ya Gitmek İçin 8 Neden

Malta’ya gitmek için 8 neden arasındaki en fantastik etkinlik. İki gün süren Medieval Mdina Festivali; savaşları, kılıç dövüşleri, zincirli köleleri ve ortaçağda Malta’yı konu ediniyor. Savaş canlandırmaları, ortaçağ müzikleri, çocuklar için özel alan ve lezzetli ortaçağ yemek alanına tanıklık etmek isteyen Malta’da İngilizce dil eğitimi alan öğrencilerin katılmasını istediğimiz ilginç bir etkinlik.

4.Isle of MTV Malta Müzik Festivali

Malta’ya Gitmek İçin 8 Neden

‘Eğer bir gün Malta Adası çökecekse bu festival yüzünden çökecektir’ diye bahsedilen dünyaca ünlü Isle of MTV Malta Müzik Festivali her yıl geleneksel olarak düzenleniyor. Dünyaca ünlü starların sahne aldığı etkinliğe Malta’da İngilizce dil eğitimi alan herkesin kesinlikle katıldığı festivaldir.

5.Notte Bianca Festivali

Malta’ya Gitmek İçin 8 Neden

Notte Bianca Festivali, Malta’nın en büyük kültür festivali haline geldi. Malta’da dil okulu okuyan ve kültür meraklıları için kesinlikle kaçırmayacağı etkinlik Notte Bianca, tiyatro, dans, sergi, sokak gösterileri ve birçok kültürel etkinlik barındırıyor.

6.Birgu Mum Işığı Festivali

Malta’da Birgu Fest

Malta’nın en eski ve tarihi dokusunu korumuş şehri Vittoriosa’da (yani Birgu’da) düzenenlenen festivalin amacı şehrin güzelliği göstermektir. Tüm şehir mumlarla süslenir ve fotoğraf meraklısı Malta’da İngilizce dil eğitimi alan öğrencilerin ve turistlerin büyük ilgisini çeker. Festival boyunca tarihi canlandırmalar, müzik şölenleri, ucuz müze girişleri, yemek ziyafetleri dâhil olmak üzere bir sürü ilgi çekici aktivite var.

7.Rolex Middle Sea Yarışı

Malta’da Yat Yarışı

Royal Malta Yat Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Rolex Middle Sea Yarışı Valletta Grand Harbour’da başlatılıyor ve eğlenceli görüntülere sahiplik ediyor. 30’un üstünde ülkenin katıldığı etkinliğe yat yarışı severler mutlaka katılmalı.

8.Tüplü Dalış

Malta’da Tüplü Dalış

Malta’nın şahane şehir manzaraları dışında görebileceğiniz mükemmel bir denizi var. Malta konum itibariyle Akdeniz’in ortasında olmasından dolayı denizaltı çeşitliliği çok fazla. Denizin sakinliği ve berraklığı ilk kez dalgıçlık yapacaklar için mükemmel görüntü ve koşullar yaratıyor. Malta’da İngilizce kursu öğrencilerinin mutlaka katılması gereken bu etkinliğe turistlerin de büyük ilgisi var.


Bu yazımızı beğendiniz mi? O zaman aşağıdakilere de bir göz atın;

Summary
Malta’ya Gitmek İçin 8 Neden
Makale
Malta’ya Gitmek İçin 8 Neden
Açıklama
Malta’ya gitmek için 8 neden sıralamadan önce sizi şunu söyleyelim; kumsalları, havası, tatil köyleri, uygun fiyatlı seçenekler sunması derken Malta’da dil okulu okuyanlar için adeta fırsatlar cenneti.
Yazar
Kurum
dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir