COVID-19 Seyahat Güncellemeleri

COVID-19 Seyahat Güncellemeleri

MALTA’DAN SİZE MUTLU HABERLERİMİZ VAR!

06 Temmuz 2020 tarihi itibari ile Malta‘da tüm eğitimler tekrar başlamıştır.

Bu güzel haberi sizlere duyurmaktan sonsuz mutluluk duyuyoruz.

1 Temmuz 2020 itibariyle Malta; Almanya, Avusturya, İtalya, Fransa, İspanya, Polonya, Kıbrıs, İsviçre, İzlanda, Slovakya, Norveç,  Danimarka, Macaristan, Finlandiya, İrlanda, Litvanya, Letonya, Estonya, Lüksemburg, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan ve Hırvatistan’ a kapılarını açtı.

Diğer tüm ülkelerin uçuş kısıtlaması ise 15 Temmuz 2020 tarihi itibariyle kaldırılacak.

COVID-19 Seyahat Güncellemeleri

Pandemi sonrası Malta‘ya gidecek öğrenciler için SHGM tarafından uyulması gereken kuralları sizin için listeledik.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (http://web.shgm.gov.tr/) yayınlamış olduğu HAVAALANI PANDEMİ TEDBİRLERİ ve SERTİFİKASYONU GENELGESİ gereği giriş-çıkış önlemleri aşağıdaki gibidir.

YOLCU SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ

Havayolunu kullanacak kişilerin havaalanına geliş/havaalanından gidiş için kullanılan özel toplu taşıma araçları da dâhil olmak üzere, havaalanına ulaştıkları andan varış noktalarındaki havaalanından çıkış yapacakları ana kadar yolcu, havaalanı işletmecisi, havayolu kuruluşları, yer hizmetleri kuruluşları vb. kurum/kuruluşların uygulaması gereken standart, tedbir ve önlemler aşağıda verilmiştir:

  1. Havaalanını kullanacak yolcuların sağlık otoritelerinin belirlemiş olduğu tedbirler ve kişisel koruyucu donanımları kullanımın zorunludur. Uymayanlar kişiler havaalanı ve tesislerine ve uçağa kabul edilmez.
  2. Havaalanına ulaşım için kullanılan özel toplu taşıma servislerinde seyreltilmiş oturma düzeni ile sosyal mesafe uygulaması (en az 1 metre) çerçevesinde yolcu taşınması sağlanır, sürekli takip ve kontrol edilir. Mülki İdare Amiri ilgili toplu taşıma işletmelerini bilgilendirir ve uyarır.
  3. Havaalanına ulaşım için özel toplu taşıma servislerini kullanacak olan yolcuların maskesiz servis kullanımına izin verilmez.
  4. Havaalanını kullanan yolculara termal kamera ve/veya temassız ısıölçer ile vücut sıcaklık ölçümleri uygulanır: Yurtiçi/Yurtdışı Giden Yolcu İçin; Termal kamera ve/veya temassız ısıölçer ile vücut sıcaklık ölçümü terminal binası girişinde işletici kuruluş tarafından uygulanır. Yurtdışından Gelen Yolcu İçin; temassız ısıölçer ile vücut sıcaklık ölçümü ve/veya termal kamera yolcu köprüsünde/terminal gelen yolcu giriş kapısında Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Birimi, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünün teşkilatlanmadığı havaalanlarında ise İl Sağlık Müdürlüğü tarafından uygulanır.
Sadece Yolcular Girebilecek
 1. Refakatçi zorunluluğu olan yolcuların refakatçisi haricinde yolcu olmayanların (karşılayıcı/uğurlayıcı) terminal binalarına girişlerine izin verilmez. Bilet satış, bakım onarım vb. amaçlarla gelen kişilerin durumları havalimanı işletmecisi tarafından ayrıca değerlendirilir.
 2. Maskesiz kişilerin havaalanı ve mütemmimlerine girişine izin verilmez.
 3. Sağlık Bakanlığınca havayolu seyahatine uygun olmadığı belirlenen ve Havayollarına bilişim sistemleri üzerinden bildirilen yolcular taşınmaz.
 4. Riskli bölgelerden gelecek yolcular için sağlık otoritelerinin belirlemiş olduğu tedbirlere ilaveten teması minimuma indirmek amacıyla, fiziki şartların elverdiği durumlarda diğer yolculardan farklı giriş çıkış noktaları kullanımı sağlanır.
 5. Riskli bölgelerden gelen yolcuların termal kamera/ateş ölçümleri terminal girişinde yapılır. Ateş, öksürük, solunum sıkıntısı olan yolcular tıbbi maske takılarak havaalanı sağlık birimine yönlendirilir ve Sağlık Bakanlığı COVID-19 Rehberine göre yönetilir.
 6. Havayolunu kullanacak yolculardan COVID-19 ile ilgili kişisel bilgiler Sağlık Bakanlığı ve gerektiğinde üçüncü ülkeler ile paylaşılmak üzere havayolu tarafından istenebilir. Yanlış beyanda bulunanlar hakkında Genel Müdürlükçe 10 cezai yaptırımlar uygulanır ve uçuşuna izin verilmez. Hava yolunu kullanacak yolculardan uçuşları öncesinde havayolu şirketlerine Türkiye sınırları içerisinde ikamet edecekleri adres ve iletişim bilgileri istenir.
Summary
COVID-19 Seyahat Güncellemeleri
Makale
COVID-19 Seyahat Güncellemeleri
Açıklama
COVID-19 Seyahat Güncellemeleri | Pandemi sonrası Malta'ya gidecek öğrenciler için SHGM tarafından uyulması gereken kuralları sizin için listeledik.
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir