Akdeniz’de İngilizce Konuşan Tek Ülke: Malta

Akdeniz’de İngilizce Konuşan Tek Ada Ülkesi

Malta adası, Avrupa ve Afrika kıtalarının arasında, Akdeniz’in tam ortasında bulunuyor. Adada resmi dil olarak 2 dil birden konuşulmakta; Maltaca ve İngilizce. Adanın %88’i aynı zamanda İngilizce konuşmaktadır. Yerli halktan özellikle yaşlılar kendi aralarında Maltaca konuşurken, genç nüfus eğitimin etkisi ile İngilizce konuşmaktadır. İngilizce, çok erken yaşlardan itibaren okullarda öğretilir. Maltalı ailelerde çocuklarının sürekli İngilizce konuşmasını destekler.

Akdeniz’de İngilizce Konuşan Tek Ülke: Malta

Malta’nın resmi dili 1936 yılında Maltaca ve İngilizce olarak kabul edilmiş. 200 yıla yakın İngiliz sömürgesinde kalmasından dolayı İngilizce ülkenin her köşesinde hakimdir. Bu sebepten ötürü “Akdeniz’de İngilizce konuşan tek ülke Malta“dır.

Malta hakkında ilginç bilgiler;

Malta hakkında ilginç bulacağınız bilgiler;

  • Malta halkının büyük bir kısmı İngilizce okumayı tercih eder.
  • Maltaca ve İngilizce çıkan gazeteler eşit sayıdadır.
  • Malta’ya turist olarak gelenlerin %20’sinin ilk tercih sebebi adada İngilizce konuşulmasıdır.
  • Malta dil okulları senede ortalama 80 bin yabancı öğrenciye İngilizce öğretir.

İngilizce ve Eğlence bir arada

ingilizce ve eğlence bir arada
ingilizce ve eğlence bir arada

Malta eğlenerek İngilizce öğrenebilen nadir ülkelerden biri. İngilizce öğrenmek için adaya gelen dil okulu öğrencileri İngilizce öğrenirken aynı zamanda muhteşem sahillerini, ünlü gece kulüplerini gezebilir ve  dünyaca ünlü tarihi mirasına ve kültürüne tanık olabilecekleri sosyal aktivitelere katılarak Malta’yı keşfedebilir. Malta adası “English as a Second Language (ESL) –  İkinci bir dil olarak İngilizce” öğrenmek isteyenler için farklı hedeflere yönelik çok kaliteli dil okulları sunar. İngilizce kurslarındaki geniş kurs çeşitliliği sayesinde her kesimden her ihtiyaca cevap verebilen okullar eğitim süresince her hafta düzenli olarak aktivite düzenlerler. Bu aktiviteler öğrencilerin kaynaşmasını ve eğlenmesini sağlar.

En çok öğrenci Avrupa’dan

en çok öğrenci avrupadan
en çok öğrenci avrupadan

Son zamanlarda İngilizce kursları bakımından popüleritesi bir hayli artan Malta’ya hala en fazla öğrenci Avrupa ülkelerinden geliyor. Avrupa ülkelerinden sonra Japonya, Rusya ve Güney Amerika ülkelerinden de hatırı sayılır öğrenci İngilizce kursu için Malta’yı tercih ediyor. İngilizce öğrenmenin en önemli püf noktası, öğrendiklerinizi pratik yaparak pekiştirmek. Malta’da İngilizce öğrenirken Adanın sıcak ikliminden etkilenmemek mümkün değil. Sıcak kanlı insanları sayesinde İngilizce pratik yapmakta fazla zorlanmayacağınız bir ortam kendiliğinden ortaya çıkıyor. Adada İngilizce konuşulması, hem turistlere hemde dil eğitimi için gelen öğrencilere iletişim kolaylığı sağlıyor.

Malta dil okulu kayıt işlemlerinizi Türkiye Resmi Temsilcisi Dilokulumalta.com üzerinden yapabilirsiniz. %30’a varan indirimler hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

malta dil okulları bilgi al

[siteorigin_widget class=”DWQA_Widgets_Latest_Question”][/siteorigin_widget]
Summary
Akdeniz'de İngilizce Konuşan Tek Ülke: Malta
Makale
Akdeniz'de İngilizce Konuşan Tek Ülke: Malta
Açıklama
Malta adası, Avrupa ve Afrika'nın arasında, Akdeniz'in tam ortasında bulunmaktadır. Ada resmi dil olarak 2 dil birden konuşulur; Maltaca ve İngilizce.
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir